Biography of Lea Michele

31. srpna 2011 v 11:23 | Adelle

Celým jménem Lea Michele Sarfati se narodila 29.srpna 1986 v New Yorku. Za její magický vzhled můžou kořeny předků. Maminka pocházela z Itálie a její tatínek byl španělský sephardický Žid. Od mala veděla, co ji baví, a snažila se pro to udělat maximum. V osmi letech šla s kamarádkou na konkurz Broadwaye, který byl velmi úspěšný. A tak Lea začala svou kariéru rolí malé Cosette v dobře známém muzikálu Les Misérables. Následovala role Little Girl v originálním Broadway castu muzikálu Ragtime, kvůli kterému žila rok v Kanadě.

Bod zlomu pro ni ale nastal, když ve 20ti letech doplnila originální cast muzikálu Spring Awakening. Společně s Jonathanem Groffem ztvárnila ústřední dvojci Wendly a Melchiora. Ve stejnou dobu ji byla nabídnuta role Eponine v muzikálu Les Miserables, ale Lea ji kvůli Spring Awakening odmítla.

V roce 2009 muzikál opustila a získala roli, která jí nejvíce proslavila. Roli cílevědomé Rachel Berry, hlavní zpěvačky školního sboru v muzikálovém komediálním seriálu Glee. Show byla velmi kladně přijata jak kritiky tak především diváky. V současné době se připravuje již třetí série. Lea za roli Rachel získala Satellite Award za nejlepší herečku a Screen Actors Guild Award za vynikající výkon. Na svém kontě má také nominaci na Emmy, Golden Globes a Teen Choice Awards.

Mimo Glee Lea pracuje na připravovaném animovaném muzikálu Dorothy of Oz, kde namluvila ústřední postavičku Dorotky. Na podzim tohoto roku přijde do kin romantická komedie New Year's Eve, kde si zahrála po boku Astona Kutchera a dalších.

Lea je známá také pro svou práci a bojem za zvířecí práva a práva homosexuálů. Pomocí svého účtu na twitteru (msleamichele) se snaží poukázat na žalostný stav koní, kteří jsou používáni jako doprava turistů v New Yorku a nejen tam. Také neuznává kožichy vyrobené z pravé zvířecí kožešiny. Pro svou práci pro zvířata byla také oceněna společností PETA.

Lea je společně s některými kolegy z Glee vegetariánkou. Začala jí být hlavně kvůli náročnému rozvrhu Glee a roli entuziastické Rachel. Přiznala, že zdravý životní styl (pravidelně navštivuje jógu) společně s vegetariánskou stravou jí dodává velké množství energie.

Vlastní tvorba, nekopírovat!
 


Komentáře

1 valleria valleria | Web | 1. září 2011 v 13:40 | Reagovat

Všichni lidi, co zbožňují maso tvrdí, že být vegetariánem/veganem je špatné a přitom většina celebrit, co to praktikují jen září! Lea, Emily. D, Natalie P. a spousty dalších. Obdivuju je!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.